تسمه های فلزی،قدیمی ترین و مستحكم ترین نوع تسمه در صنعت بسته بندی، انوع بسته های تسمه بر اساس نیاز مشتری قابل تهیه و تامین می باشد

تسمه های فلزی با ضخامت و عرض های مختلف موجود می باشد. از تسمه های فلزی برای بسته بندی بارهای سنگین كه بیش از هر خصوصیت دیگری مقاومت و استحكام بالا مورد نیاز است استفاده می شود.تسمه فلزی در بارهای سنگین كه نیروی كشش بسیار زیادی به تسمه ها وارد می شود باید از تسمه ای استفاده كرد كه كمترین تغییر طول را در اثر این نیروی كششی داشته باشد كه بهترین گزینه استفاده از تسمه های فلزی فنری می باشد زیرا به دلیل دارا بودن خاصیت فنری به راحتی تغییر شكل نداده و كالای بسته بندی شده را به یك پك كاملا صلب تبدیل می كند.

این نوع تسمه های فنری فولادی به صورت واكس خورده می باشد كه لایه واكس رویه شامل روی (zinc) و نوعی موم می باشد. لایه واكس بر روی تسمه موجب انتقال بهتر تنش در اطراف كالا به تسمه می شود هم چنین با ایجاد بستری محكم روی سطح فولاد موجب فرو رفتن بهتر دندانه های فیدویل دستگاه كشش به گوشت تسمه شده كه مانع از سر خوردن و آزاد شدن تسمه هنگام عمل كشش می شود و این فرآیند باعث خواهد شد بتوان تسمه را محكم تر و مطمئن تر كشید.

انوع بسته های تسمه بر اساس نیاز مشتری قابل تهیه و تامین می باشد